• Drodzy Rodzice

        •  

          Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, nie tylko fizyczny, ale także emocjonalny i społeczny. Ruch pozytywnie wpływa na pracę mózgu i kształtowanie osobowości. Zdobywając kolejne sprawności, dzieci rozwijają nie tylko cechy motoryczne, ale i kompetencje społeczne, potrzebne do funkcjonowania w życiu codziennym.

           

          Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie regularnego ruchu już od najmłodszych lat dla zdrowia i jakości życia w przyszłości, monitorowanie aktywności fizycznej przedszkolaków jest bardzo istotne.

           

          Z myślą o dalszym rozwoju projektu Sportowej Akademii Veolia Junior, Fundacja Veolia Polska wystartowała z badaniem pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”, w którym nasze przedszkole bierze udział.

          Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców dzieci wieku 3-6 lat o wypełnienie anonimowej ankiety on-line.

           

          Zebrane informacje posłużą do rozwoju programów upowszechniających aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród najmłodszych.

           

          Kwestionariusz dostępny jest pod linkiem https://badaniesavjunior.webankieta.pl/, a jego wypełnienie powinno zająć około 15 minut. Ostateczny termin upływa 7 kwietnia 2021 roku, dlatego proszę o możliwie najszybsze jego wypełnienie.

           

          Z góry dziękuję!

           

          Dyrektor Szkoły Podstawowej w Luszowicach

          Ewa Baran

        • I Wiosenny Turniej Strzelecki i Pierwszej Pomocy

        • W dniu dzisiejszym ośmioro uczniów naszej szkoły wzieło udział w turnieju międzyszkolnym w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini. Turniej miał na celu popularyzację sportu strzeleckiego, udzielania pierwszej pomocy oraz podnoszenia umiejętności strzeleckim oraz wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie swoje wiadomości zdobywają na lekcjach Edukacji dla Bezpieczeństwa. Uczniowie strzeleli z repliki boni krótkiej Glock z odległości 10 m do tarczy TS-2 oraz z repliki karabinu AK 47 z odległości 20m do tarczy NT-23P. Strzały odbywały sie z pozycji stojącej. Drugi etap turnieju to test z wiedzy nt  udzielenia pierwszej pomocy jak rówież omówienie i pokaz sytuacji ratującej zdrowie i życie. Taka wiedza zawsze sie może przydać. Gratulujemy uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. 

        • Ale jajo!

        • To konkurs na najpiękniejsze jajo wielkanocne zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec oraz Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne. Jego celem było kultywowanie, podtrzymanie i dokumentowanie ludowej tradycji zdobnictwa pisanek, upowszechnienie plastyki obrzędowej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych, kontynuowanie rodzinnych tradycji rękodzieła ludowego poprzez przekaz pokoleniowych sposobów wykonywania pisanek oraz rozwój wrażliwości estetycznej. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: jajko zdobione techniką tradycyjną i jajko zdobione techniką dowolną. W każdej pracy podstawą musiało być naturalne jajko.

          Do konkursu uczniów przygotowały Pani Alina Sułek, Pani Magdalena Mendrych, Pani Justyna Dudek oraz Pani Katarzyna Woszczyna.

        • Dzień Matematyki

        • 14 marca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Matematyki – wcześniej w wielu krajach obchodzony jako Dzień Liczby Pi.

          W naszej szkole odbyły się z tej okazji lekcje tematyczne przygotowane przez bibliotekę szkolną.  Było kolorowo i wesoło.

          W grupie „Sówki” z Oddziału Przedszkolnego zadania matematyczne były połączone z ćwiczeniami ruchowymi.

          Uczniowie klasy I oraz „Jeżyki” z Oddziału Przedszkolnego odkrywali kodowanie na macie oraz rozkodowywali rysunek.

          Uczniowie klasy II podzieleni na trzy grupy rozkodowywali wiadomość.

          Klasa III zajmowała się rozwiązywaniem zadań nietypowych.

          Uczniowie klas V-VIII otrzymali prezentację „Codzienna Matematyka”, w której pokazane zostało codzienne zastosowanie matematyki.

        • Konkurs Kaligrafii

        • W Konkursie Kaligrafii zorganizowanym w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przez Panią Alinę Sułek oraz Panią Paulinę Kowalską wzięli udział wszyscy Uczniowie klasy III. Komisja w składzie: Pani Dyrektor Ewa Baran oraz Pani Paulina Kowalska miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców ponieważ prace były wykonane bardzo starannie.

          Mistrzem Kaligrafii została Uczennica Milena Hochół.

          Wicemistrzem Kaligrafii został Uczeń Jan Jodłowki.

          Gratulujemy!!

          Laureaci otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wszyscy pozostali Uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

        • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

        • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, by podkreślić różnorodność językową jako dziedzictwo kulturowe.

          W naszej szkole również odbyły się obchody tego ważnego święta.

          W klasie I przeprowadzona została lekcja przygotowana przez bibliotekę szkolną, podczas której poznawaliśmy polskie przysłowia, zakończona quizem rozwiązywanym klasowo.

          Dla klasy II odbyły się zajęcia w bibliotece szkolnej z głośnego czytania, zakończone dyktandem, w którym uczniowie zmagali się z wyrazami zawierającymi „u” i „ó”.

          W klasie III zorganizowany został wspólnie z biblioteką szkolną Konkurs Kaligrafii. Uczniowie mieli za zadanie zapisać tekst o Polsce z zachowaniem wszystkich zasad kaligrafii. O wynikach konkursu poinformujemy w najbliższym czasie.

        • „Wioska z recyklingu

        • W ramach projektu “Pierwiastek matematyki” sfinansowanego ze  środków Fundacji mBanku w ramach programu mPotęga,  Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs plastyczny „Wioska z recyklingu”.

          Na konkurs wpłynęło 12 prac. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach,  pracowali w grupach (rodzinnych) oraz indywidualnie.

          Tematyka konkursu z jednej strony nawiązywała do idei bycia eko, z drugiej strony, dzięki wykorzystaniu elementów opakowań pochodzących z segregacji śmieci, pozwalała zaobserwować budowę brył geometrycznych i figur przestrzennych.

          Uczniowie poprzez swoje prace pokazali jak rozumieją pojęcie ekologii oraz w jaki sposób dbać o środowisko naturalne bądź ukazać jego piękno.

           W linku wyniki ankiety: https://www.mbp.chrzanow.pl/2021/02/wyniki-eko-referendum-w-ramach-projektu-pierwiastek-matematyki/

          Grupa przedszkolna i „0”

          MIEJSCE 1

          Mikołaj Mądrzyk

          MIEJSCE 2

          Karolina i Kacper Demarczyk

          MIEJSCE 3

          Ignacy i Emilka Czak

          Grupa klasy I-V

          MIEJSCE 1

          Kacper Wróbel

          MIEJSCE 2

          Aleksandra, Stanisław, Franciszek Dudek

          MIEJSCE 3

          Maciej i Miłosz Malus

          Grupa klasy VI-VIII

          MIEJSCE 1

          Maja Rożkowicz

          MIEJSCE 2

          Michał i Kamil Zaik

          MIEJSCE 3

          Oskar Bogusz

        • Asy - Szkolny Konkurs Literacki

        • Od listopada 2020 roku do końca stycznia 2021 roku odbywał się Szkolny Konkurs Literacki organizowany przez bibliotekę szkolną. W każdym miesiącu przekazywany był ustalony temat przewodni dla opowiadań i wierszy: w listopadzie „Jesień jest piękna”, w grudniu „Polskie tradycje Świąteczne”, a w styczniu „Śnieżnobiała Zima”. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Miło jest nam ogłosić, że miejsce pierwsze zdobywa uczennica klasy V Julia Ołpińska. Wyróżnienia otrzymują uczniowie klasy III: Kacper Dębski oraz Nikodem Fudała. Gratulujemy!

           

        • Czytanie zawsze modne!

        • W tym roku szkolnym Uczniowie kl. I  biorą aktywny udział w kilku akcjach i programach. Jesienią dołączyli do Projektu Edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. W ramach tego projektu dzieci otrzymały zestaw książek z serii „Czytam sobie” oraz zestaw różnych gadżetów, które uprzyjemniają naukę czytania. Nie są to jednak jedyne książki jakie otrzymały tegoroczne Pierwszaki. Do murów naszej szkoły dotarła także kampania społeczna Mała książka - wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki  . Każde dziecko otrzymało zestaw:

          • „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych,
          • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania,
          • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.

                       Pierwszaki wraz z Przedszkolakami dołączyły także do programu  „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” . Przed Bożym Narodzeniem, będąc jeszcze w domu, dzieci zaczęły zgłębiać tajniki zdrowego odżywiania.  Po powrocie w szkolne mury  zajmą się tą tematyką
          w sposób praktyczny – np. przygotowując zdrowe posiłki.  To jest naprawdę pracowity rok!

           

        • „Bilet powrotny do biblioteki”

        • Nasza szkoła bierze udział w akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”. Uczniowie klas

          I – III otrzymali swoje bilety, na których będziemy zaznaczać kategorie przeczytanych książek.

          Dzieci bardzo chętnie wybierały swoje pierwsze tytuły i wspólnie oznaczaliśmy kategorie,

          do których możemy je przypisać. Zachęcamy rodziców do wparcia naszej inicjatywy i wspólnego czytania z dziećmi.

        • Rekrutacja do klasy pierwszej


        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach ul. Stanisława Przybyszewskiego 6, 32-500 Chrzanów informuje, iż trwają zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.

          Ze względów organizacyjnych proszę rodziców o dopełnienie obowiązku zgłoszenia dziecka do szkoły w najbliższym terminie.

          Wszelkie informacje dotyczące zgłoszenia dzieci do szkoły można uzyskać pod numerem telefonu 32/ 6234957 oraz osobiście w sekretariacie szkoły.

          Karty zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej w zakładce Rekrutacja.


        • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

        • Zbliżający się Nowy Rok niesie wszystkim nadzieję na życzliwość, uspokojenie i spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile pragniemy złożyć najlepsze życzenia pogodnych, zdrowych i radosnych dni oraz szczęśliwego Nowego Roku!!!

          Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Luszowicach

           

        • Kolędnicy i Pastuszkowie z Gwiazdą oraz Stokrotki

        • Po wnikliwej analizie i szczegółowym omówieniu prezentacji uczestników, Komisja postanowiła, że w kategori dzięcięcej GRUPY Pastuszkowie z Luszowic otrzymują wyróżnienie. W kategorii młodzieżowej GRUPY III  miejsce zajęłły Stokrotki i w tej samej kategorii wyróżnienie otrzymaki Kolędnicy z Gwiazdą. Gratulujemy sukcesów. Do występów grupy przygotowała pani Dyrektor Ewa Baran.

        • Koncert uczniów

        • 25 grudnia 2020 r., w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętej Anny w Luszowicach odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Kultywując tradycje swojego regionu "Kolędnicy z Gwiazdą"oraz zespół "Luszki"  zaprezentowali dla mieszkańców Luszowic stare, piękne kolędy, pastorałki oraz życzenia noworoczne.

        • Tradycyjne Ozdoby Bożonarodzeniowe

        • MOKSiR Chrzanów, Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne oraz Muzeum- Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, Zamek Lipowiec zorganizował coroczny Konkurs Bozonarodzeniowy i wystawę pokonkursową związaną z tradycyjnymi ozdobami bożonarodzeniowymi, maski i rekwizyty kolędnicze. W kategorii ozdoby choinkowe wyróżnienie zdobyły Milena Hochół, Hania Gwizdała oraz Pani Dyrektor Ewa Baran. W kategorii łańcuchy Kamila Wawro, a w kategorii maski wyróżnienie zdobyli: Antonina Skalna, Patryk Palka, Kacper Nowak, Maja Jędrzejczyk, Mikołaj Kowalski, Lena Dura oraz Kacper Czerwik. Gratulujemy.